Menstrutsioon ja vererõhk 12.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas vererõhk võib enne menstruatsiooni tõusta?
Nimelt avastasin näidu 140/81, mida varasemalt olnud pole. Samas peaks menstruatsioon algama 6 päeva pärast. Esinevad ka kuumahood ja rindade valulikkus.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Vererôhk ei tohiks enne menstruatsiooni tôusta. Rindade valulikkus on seotud kûll premenstruatsiooni perioodiga. Kui see háirib, kásimûûgist saate osta looduslikke preparaate. Vererôhu osas pöörduge perearstile. Dr Kadastik