Veidrad valud 11.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on väike mure seoses väga veidrate valudega alakõhus.
Nimelt tegin septembri kuus tableti abordi ,mille tagajärjel oli kuu aega suurt veritsust ning siis tuli teha emakaõõne abrasioon ,sest emakas ei olnud puhastunud.
Abrsasiooni lasin teha ilma narkoosita ning selle protseduuri ajal tundsin esimest korda veidrat valu ,mis mind siiamaani vahel piinab. Nimelt lööb mulle umbes emaka peale või veidike paremale poole tugevat valu nagu keegi lõikaks pabernoaga, valuhood kestavad paar minutit ning lähevad siis mööda. Sellist asja on esinenud peale abrasiooni(toimus oktoobris) ca 6-7 korda. Ei ole täheldanud et kas nad käivad koos menstruatsiooniga või mitte sest hakkasin tarvitama ka beebipille ,mille ajal mul on olnud mitmeid väikseid määrimisi.
Küsimus ongi kas sellised valud on mööduvad või võis protseduur kuidagi emakat vigastada? (Peale abrasiooni olen käinud küll läbivaatusel siis öeldi et on kõik korras)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Emaka abrasioon on kirurgiline sekkumine ja see võib mõjutada erinevaid närvilõpmeid, mis võivad valutorkeid põhjustada. Kui teil ei ole igapäevaseid tugevaid valusid, valud ei sega uinumist-magamist, suguelu, puuduvad pikad rohked veritsused, siis otseselt midagi teha ei ole vaja. Sageli ajas valutorked mööduvad.