Väga vesine voolus 10.11.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minu probleem algas kaks pool nädalat tagasi. Öösel ärkasin veidra tunde tunde peale, nagu oleks mingi mull tupes lõhki läinud. kui püsti tõusin,et wc -se minna,siis jooksis mingi vedelik mööda kintsusid alla,tuli päris korralikult.Rase ma ei ole. Eelnevalt mul mingeid alakõhu vaevusi ei esinenud ja ka päevad käivad regulaarselt. Ainuke asi mis meenus ,et eelmisel päeval ma väga pissil ei käinud ,kuigi kohvi olin ju joonud, tavaliselt paneb kohvi tihedal pissile. Peale seda algasid veidrad valud alakõhus ja tihedamalt wc-s käima. Ka praegu on aegajalt valud põiepiirkonnas ja kusitis. Peale seda on iga päev kas 1 või 2 korda sellist rohket vesist voolust tulnud. Palaviku ei ole olnud

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 47-aastane

Saite ise aru, et vajanud EMOsse pöördumist. Günekoloogiliselt on EMOsse pöördumiseks 3 põhjust:
1) günekoloogiline verejooks, mis on 1 side või 1 tampoon tunnis üle 3-5 tunni
2) kehatemperatuur üle 38,5 kraadi, eriti peale operatiivseid uuringuid ja operatsioone
3) apteegi käsimüügiravimitele allumatu alakõhuvalu, mis süveneb ravidoosis ja 3-4 tunni järel tarvitatavate valuvaigistite foonil

Kuna tegemist on üleminekueaga, siis kõik kaebused on elus esmakordselt, kuid on selge, et need ei ole eluohtlikud. Inkontinentsi peate jälgima, stress-inkontinentsile on uued retseptiravimid ja uued taastusravi võimalused enne operatsioone. Vajate plaanilist günekoloogilist kontrolli tupeseinte hindamiseks, eriti eesmise tupeseina allavaje suhtes.
Kas olete korduvalt sünnitanud? Kas olete sünnitanud vastsündinuid kaaluga üle 4kg? Kas olete tõstnud raskusi üle 5kg pika aja jooksul? Kas teil on veenilaiendeid ehk sidekoe kaasasündinud nõrkust?
Lõtvu tupeseinu saab operatiivselt ravida tupe plastiliste operatsioonimeetoditega. Inkontinentsi saab ravida nii linguoperatsioonidega kui ka võrkude süsteemidega jpm.
Ärge muretsege, pöörduge günekoloogile, ka stress-inkontinentsiga tegeleva günekoloogi poole.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee