Pillide võtmine päevade ajal 06.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hakkasin antibeebipille võtma eelmise kuu alguses, kuu lõpus hakkasid päevad. Nüüd tundus et päevad on läbi hakkasin uuesti võtma, aga ikkagi mingi veritsus on. Kas peaksin ikka pille edasi võtma kui juba alustasin uuega?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Esimestel pilide võtmise kuudel võib esineda pikemat määrimist-veritsust. Sellest ärge välja tehke, vaid võtke pille skeemi järgi ( 21 päeva pillid ja 7 päeva paus jne.). Menstruatsiooni-veritsust-määrimist ei arvesta.
Kui 2-3 kuuga jäävad püsima pikad määrimised, siis on soovitav proovida pille vahetada.