Kaitsmata vahekord ja beebipillid 07.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline küsimus, et vahetult enne pillidega alustamist 20h enne oli kaitsmata vahekord, kas on võimalik, et olen rasestunud ja kas pillide võtmise ajal on võimalik teha rasedustesti? Kui menstruatsioon peaks algama, kas võib olla ikka võimalus, et olen rasestunud?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Pille võetakse skeemi järgi. Pillidega alustades võetakse 1. pill menstruatsiooni 1. päeval ja jätkatakse vastavalt skeemile, tavaliselt 21+7 ( 21 päeva pillid, 7 päeva paus). Selliselt skeemi järgi pille korralikult võttes on kõikidel päevadel rasestumisvastane kaitse olemas. Saan küsimusest aru nii, et hakkasite just 1. kuud pillle võtma. Seega, kui alustasite pillidega 1. menstruatsiooni päevast, pole muretsemiseks põhjust. Kui hiljem, siis soovitan teha rasedustesti 2 nädalat peale kaitsmata vahekorda. Ka pillide võtmise ajal võib rasedustesti teha.