Pillid ja veritsus 25.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen võtnud pille üle aasta ja sellel kuul nädal enne päevi hakkasin lekkima. Lekib nagu puhast verd aga mitte nii palju kui päevadel. Pole pille vahele jätnud. Millest see tulla võib?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pillide foonil võib veritsust esineda paljudel erinevatel põhjustel ( erinevad viirushaigused, ravimite-toidulisandite tarbimine, suurem stress ja/ või füüsiline koormus, kehakaalu muutused jpm.).
Kui teil selline veritsus tekkis esimest korda, siis pigem jätkake praegu skeemi järgi pillide võtmist. Kui samasugune olukord tekib ka järgmisel kuul, siis on soovitav pöörduda kontrolli ja vajadusel pille vahetada.