Sage urineerimine, seos müoomiga 21.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on tekkinud probleem liiga sagedase urineerimisega. Külastan tualetti tunnis 7-10 korda. Valu ega kipitust pole, kuid tunnen pidevalt vajadust wc järele, isegi kui tulemas on vaid üks tilgake. Muid sümptomeid peale pideva pakitsuse pole, mis suureneb öösiti.
Kuid mul avastati emakamüoom, 7 cm, emaka sisemuses.
Uriini analüüs korras, vereanalüüs põletikku ei näidanud.
Kas sage urineerimistung võib olla seotud emakasisese müoomiga?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Üks võimalus on, et suur müoomisõlm surub põiele ja sellest ka kaebused. Suurem tõenäosus on ka siis , kui sõlm paikneb emaka eesseinas. Sagedast urineerimist võib põhjustada ka östrogeenide langus kehas ja sellest tupelimaskesta atroofia(limaskesta õhenemine). Soovitan pöörduda günekoloogile ja suure müoomi tõttu ilmselt operatsiooni. DRKadastik