Päevi pole alanud. 16.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Sellel kuu päeval ei hakanud menstruatsioone. Pidid hakkama kas 10.03 või 14.03. Millal on õige aeg teha rasedus test. Käin tihti vetsus.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil menstruatsioon ei ole alanud 21-23.03., siis on soovitav teha rasedustest. Kui urineerimine on sage, aga valutu, siis põletikku ei ole. Sagedasem urineerimine võib olla seotud tsüklihäire-algava menstruatsiooni või algava rasedusega. Kui rasedustest on järgmise nädala alguses negatiivne, siis oodake rahulikult menstruatsiooni ja vajadusel korrake rasedustesti nädala pärast uuesti, kui päevad pole ikka alanud.