2 küsimust Merinaga seotult 12.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

1. Arst ütles, seksuaalvahekorda võib minna pärast Merina paigaldamist kohe, kui valis ei ole. 3 õhtut hiljem verd ei tulnud ja valus oli ainult kõht ja järgmisel päeval ka, kuid seksuaalvahekord valuta ( pärast natuke tundlik eesmises piirkonnas). Kas saan kindel olla, et spiraal on endiselt omal kohal?
2. Kas Merinoga võin kasutada tupeküünlaid nt Vagisan'i? Kas ka mõni päev pärast paigaldust võin neid kasutada ?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale Mirena paigaldust algab rasedusvastane toime kohe ja kui ei esine rohket veritsust ega tugevaid alakõhuvalusid võib vahekorras olla. Kerge ebamugavustunne, tundlikkus alakõhus, määriv veresegune voolus on normaalne. Spiraaliga võib kasutada tupeküünlaid ( nii retsepti kui käsimüügi omasid). Küünlaid võite kasutama hakata, kui veritsus on vähene, määriv või lõppenud.
Peale spiraali paigaldust on soovitav kontrolli minna 6 kuu pärast. Edaspidi on soovitav spiraali kontrolida kord aastas.
Kui teil esineb sageli halvalõhnalist rohkenenud voolust, siis on soovitav kasutada nt. Clogin intiimpesuvahtu või Lactacyd Antimicrobial intiimgeeli. Küünaldest nt. Clogin elle, Canesbalance, Biohyl.