Uuring raseduse alguses 30.10.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas saaksite palun lahti seletada, mida see tähendab:

Näärmeepiteel normaalne. Lameepiteel pinna, vahekihist. Erütrotsüüte, leukotsüüte kuni ++

Rasedust 7+3ndl.

Tänan

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teile on tehtud emakakaela analüüs ehk PAP test, mis on rakkude poolest täiesti korras.
See, et analüüsis on erütrotsüüte ehk vereliblesid, tuleb sellest, et emakakaela pind on rasedusega seotult kohevam ja õrnem ning analüüsi võtmisel võib hakata pisut immitsema .
Leukotsüüdid ehk valged verelibled on seotud mikroflooraga. Kui neid on analüüsis rohkem, siis see võib viidata kergele mikrofloora tasakaalu nihkele ja sobivad apteegi käsimüügist probiootikumid nii suu kui tupe kaudu.