Tere. Sooviks teada kas pean muretsema? 30.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 11 nädalat rase. Sai käidud vereproove andmas. Olen mures PLT suurema näidu puhul?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See on seotud rasedusega ja kuna kõik teised verenäitajad ( hct) on korras, siis kohe midagi tegema ei pea. Rasedusega seotult toimuvad muutused hüübimissüsteemis ja vajadusel saab eraldi neid näitajaid kontrollida
( INR). Soovitan kõigepealt korrata ajas tavalist hemogrammi ja vajadusel lisaks teha INR. Alates 12 -13 rasedusnädalast võite lisaks võtta madalas doosis ( 150mg) aspiriini õhtuti.