Vererohked menstruatsioonid 22.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Menstruatsioonid on vererohked, välja on kujunemas rauavaegusaneemia. Olen kasutanud erinevaid tablette nagu Yarina nüüd Lindynette. Kas on olemas mingi muu võimalus peale hormoonspiraali, et vähendada vererikkaid menstruatsioone?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Kuna olete üle 40 eluaasta ja menstruatsioonid on vererohked,siis sobiks aninult kollaskehahormooni sisaldav preparaat zlynda. Toimeaine on drosperinon 4mg (24 tabletti toimeainega ja 4 placebo ).Võtta tuleb iga päev üks tablett ilma vaheajata.
Edu soovides,
Maie Väli