Ovulatsioon ja menstruatsioon? 05.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, juulis tekkisid mul probleem, et ovulatsioon ajal tekkis ebameeldiv hais ja panin arstile aja kirja mille sain alles 16.august siis kui aeg kätte jõudis ikkagi lükati mu aeg edasi kuu aega! Septembris andsin analüüsid, ultrahelid jne ja siis jäi arst jälle haigeks ka kaks pool nädalat hiljem sain vastused teada ehk septembri lõpus, et mul on seened mulle määrati ravi jne aga probleem on sellest et mu päevad on hilinenud nüüdseks 4/5 päeva ja rasedustest näitas negatiivset vastust. Kas seen võib menstruatsioon niipalju mõjutada? Augustis oli menstruatsioon ilusti ära õigel ajal. Või peaksin ootama ja uuesti testi tegema? Mainin ka ära et mul prgu toimub mingi ovulatsioon ka.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tupeseen on väga sage probleem. Kui tulevikus peaks tupeseen korduma, siis saate apteegi käsimüügist seenevastaseid tupekuule osta. Tupeseen ei põhjusta tsüklihäireid, menstruatsioonid on seotud munasarjade tööga. Kui mensturatsioon nädala jooksul ei alga, tehke uuesti rasedustest. Väikeste tsükli kõikumiste korral taastub tsükkel edaspidi tavaliselt ise ja mingit ravi pole vaja. Muretsemiseks pole põhjust.