Rasestumine menstruatsiooni ajal 14.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen pisut mures ning mõtlesin siia kirjutada. Lugu järgmine: mul oli kaitsmata vahekord menstruatsiooni ajal, mees ei lõpetanud sees, kuid siiski kaitsevahendeid ei kasutanud. Ka on võimalus, et jään nüüd rasedaks? v pigem seda võimalust ei ole?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Menstruatsiooni ajal rasestumine on üliväikese tõenäosusega, kuna ovulatsioon tavapäraselt toimub alles tsükli 12-14 päeval. Soovitus on siiski kasutada alati kondoomi või konsulteerida pillide alustamise suhtes, kui teil praegu rasestumise plaani ei ole.