Ovulatsioon ja rasedus 10.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minul selline küsimus, et kui ma hakkan kolmapäevast 11.05 võtma beebipille siis kas 14-15.05 ovulatsiooni ajal on mul võimalik rasestuda kui ma ei võta need päevad beebipille?

Ette tänades

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui te alustate pillidega tsükli suvalisel päeval 11.05. ja teil viimase menstruatsiooni järgi peaks olema 14.-15.05. ovulatsioon, siis selles tsüklis pillid veel rasedusvastast toimet ei oma ja peate lisaks kasutama kondoomi. Pillide põhitoime on ovulatsiooni mahasurumine ehk pillide foonil munarakku ei valmi ja rasestuda ei ole võimalik. See toimub kohe, kui alustate pillide võtmist menstruatsiooni esimesest päevast, võtate regulaarselt iga päev ja järgite edasiselt skeemi.
Kui te olete seni pille võtnud ja katkestate pillide võtmise, siis rasestumine võib toimuda kohe järgmise kuu jooksul.