Emaka limaskesta paksenemine, üleminekuiga 28.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole, kuna tundub, et minu arst ei võta mu olukorda päris tõsiselt...
Olen 48 aastane ja ilmselt üleminekueas. Päevad käivad ebaregulaarselt. 1,5 aastat tagasi eemaldasime spiraali Mirena, sel ajal päevi peaaegu ei olnud, kuid esinesid korralikud peavalud kord kuus. Enne Mirena paigaldamist tehti emakaõõne abrasioon, põhjuseks rohke ja mitu päeva kestnud verejooks ning alakõhukrambid. Möödunud nädalal kordus jälle verejooks ja kõhukrambid, mis lõppesid haiglas emakaõõne abrasiooniga.
Mis võiks minu puhul lahenduseks olla, et ei tekiks emaka limaskesta paksenemist ja ei korduks kontrollimatud verejooksud?
Proovid on mul alati korras olnud. Viimase korra proovide vastused saabuvad alles kuu aja pärast.
Oma günekoloogi külastan iga 6 kuu tagant ja nii juba mitu hea aastat.
Aitäh juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 48-aastane

Üleminekueas on menstruaaltsükli häired ja emaka limaskesta paksenemine sageli esinevad.
"Viimase korra proovide vastused saabuvad alles kuu aja pärast"...Kas tõesti? Sellist perifeeriat ei suuda küll Eestis ette kujutada...selline olukord ei ole küll kaasajal, arvutiajastul võimalik. Kindlasti peate silmas patoloogilis-histoloogilist vastust?
SynLab teeb meile enamikke uuringuid 48 tunniga, maksimaalne ooteaeg eriuuringutel on olnud üks nädal.
Uurige, millisesse laborisse saadeti materjal?
Ravivõimalusi on veel: tsükliline tablettravi lisaks sümptomaatiline ravi, mis sõltub uuringu vastusest.
Soovitan tulla teisesele vastuvõtule või saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja tasuge 20€ kaugnõustamise tasu, siis saan täpsemalt tutvuda olukorraga.
Teie vanuses võiks külastada naistearsti kord kahe aasta jooksul onko-günekoloogiliseks kontrolliks: kes paaris aastal sündinud, need paaris aastal ja vastupidi. Alates 50 algavad sõelmammograafia uuringud kuni vanuseni 68. Enne ja pärast võib pöörduda rinnakabinetti ikka arvestusega paaris-paaritu aasta. Lisandub külastus perearstile ülduuringuteks: kliiniline veri, ferritiin, glükoos jms.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7