Uh vastus 15.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere käisin kõhukoopa uh-s kas see on normaalne või peaks naistearsti külastama? Emakas on normaalse suurusega, endomeetrium paks, kohati vedelikualadega. Ovariumid eakohased. Vähene vedelik väikevaagnas - füsioloogilises hulgas. Naistearstil käisin 6 kuud tagasi

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kõhukoopa ultraheli uuringul on hinnatud endomeetriumi ehk emaka limaskesta ebaühtlaseks. Emaka limaskest on menstruatsioonitsükli erinevates faasides erineva paksusega. Ultraheli uuringul nähtav limaskesta paksenemine võib olla hüperplaasia või ka polüüp. Tuleb täpsustada, kas ja millised muutused endomeetriumis on. Kindlasti on emaka limaskest paremini hinnatav tupekaudse ultraheliga. Selleks soovitan pöörduda naistearstile vahetult peale menstruatsiooni lõppu.