PAP viirus 24.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Aasta tagasi avastati mul PAP viirus,praeguseks on läinud halvemaks.

Kuulsin,et seoses sellega võib ohtlik olla rasestumisvastaste tablettide

kasutamine.Kas see vastab tõele,kui jah,mida siis ette võtta?(Kasutan

MERCILON tablette).

Vastust ootama jäädes Mai.

Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Mai! HPV-infektsioon võib paraneda ka iseenesestRasedus ei takista algstaadiumide ravimist,kuid tavaliselt tehakse ravi sünnitusjärgselt.Sel ajal võivad HPV-muutused spontaanselt kaduda,sest rasedus ise on raskendatud HPV-muutusi.Seega soovitan Teil sünnitada.On kirjeldatud,et E-pillide pikaajalistel kasutajatel tõuseb risk emakakaelavähi suhtes.