Peale katkemist veritsus üle kuu 10.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul oli kunstlik viljastamine ja see katkes 11.06, kus täpselt selleks momendiks jõudsin emosse ja seal hoiti mind öö jälgimisel. Peale seda oli kusagil 12 päeva veritsust ja diis jäi veritsus järele kusagil 7 päeva. Peale seda tuli veritsus tagasi ja ei ole siiani ära lõppenud, viimased 3 päeva on ka tekkinud tugevad alakõhuvalud. Täna siis 10.07. Viimase 3 päevaga on muutunud see et olen tööl ja minu töö on üsna intensiivne.
Küsimus järgmine, kas ma peaksin muretsema, et mul on sellised tugevad pistelised valud ja veritsus kestab nn üle kuu?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil peaks enam vähem praegu taastuma tsükkel ja algama menstruatsioon. Kui alakõhuvalud ei ole väga tugevad ja veritsus ei ole rohke klompidena, siis andke praegu veel aega. Valuvaigisteid võib vajadusel võtta kuni 4 korda päevas. Tavaliselt kaebused taanduvad menstruatsiooni ja uue tsükli algusega. Kui veritsus on vähene ja valud pigem süvenevad, siis kindlasti on soovitav kontrollida emakat ultrahelis, et ei oleks tegemist eelnevast rasedusest koeosiste peetusega ehk retensiooniga.