Tsüst munasarjas 24.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mu viimased päevad olid 13. mai. Siiani on olnud väga regulaarsed. Rasedustestid olid negatiivsed. Käisin 21.06 naistearstil oma murega ja selgust, et mul on tsüst, mis ilmselt on olnud süüdlane, et päevad pole hakanud. UH tulemus järgmine:
21.06.2022 - Pv sisem gen ii UHD endom ühtlane 10 mm Rasedust ei näe Vasak ov norm str-ga Paremal emaka kõrval 2- kambriline vedelikku sisaldav moodustis - 5,4 x 3,0 cm Vaba vedelikku ei ole.
Igaks juhuks võeti ka kasvajamarkerid, mis olid korras.
-CA 125 oli 15, Roma 2,4, HE4-30,5 (Tulemuse märkus: Premenopaus <70 pmol/l; Postmenopaus <140 pmol/l
Analüüsi meetod: Abbott Alinity).
Öeldi, et endomeetriumi paksuse järgi peaksid päevad ikkagi lähiajal hakkama. Kirjutati ka progesterooni, mida siis peaksin võtma kuni päevad hakkavad ja tagasi kontrolli uuesti augustis. Minu mure on aga see, et kui mul need päevad ikkagi ei hakka, siis ju see tsüst ära ka ei lähe ise (öeldi, et tavaliselt kahe kuu päevadega võib korda minna) ja nüüd muretsengi, et tsüst muudkui kasvab kui päevi ikka ei tule ja saadetakse operatsioonile. Kas võib tsüst ka ilma päevadeta, kui mul nüüd ikkagi päevad jäävadki kuu vahele, ära kaduda ise?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Munasarja funktsionaalsed tsüstid kaovad peale menstruatsiooni iseenesest. Tegemist on healoomulise munasarja tsüstiga. Teile määratud progesterooni toimel algab menstruatsioon 1-2 nädala jooksul. Peale 2 menstruatsiooni pöörduge uuesti kontrolli.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg