Häbememokkadel kõige ülemisel äärel valged villi taolised moodustused 09.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Avastasin endla sellised valged villikesi meenutavad moodustised. Natuke sügelevad kui vastu lähen või pesen. Ennem oli kergelt valulik see koht ja natuke punetas ka. Nimelt sünnitasin ca 5 kuud tagasi. Infoks juurde, et elukaaslasel oli ca ku tagasi ohatis huulel. Kas peaksin kahtlustama herpest?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Genitaalherpes on haavanditega kulgevatest sugulisel teel levivatest infektsioonidest esikohal. Peaksite kiiresti pöörduma eriarstile: günekoloog, veneroloog. Kui on tegemist GH, siis on vajalik kohene uus tablettravi vähemalt 10 päeva, vähemalt 40 tabletti, et tagada GH mitte sage kordumine.
Saate ise broneerida aja esmaspäevaks, 13.6.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7