Villi taolised väiksed moodustised häbememokkadel 31.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, et avastasin juhuslikust häbememokkadelt siseküljelt villide moodi moodustised umbes 1-2 mm suurused, ühel pool 4 ja teisel pool 3 need ei valuta ega sügele. Nädal tagasi polnud veel midagi. Katsudes on need pigem kõvad, nahaga samat tooni. Partner on 10 aastat juba üks ja sama, tal ei ole mingeid ville. Üks moodustis läks katki ja sellest tuli välja pisike läbipaistev kõva tükk ja veri. Olen üritanud ise midagi internetist otsida aga ainult kaks vastust leinud kas molluskid või kondüloomid. Lugesin et molluskid peaksid kasvama 6-12 nädalat aga pidevalt ennast kontrollides pole tõesti ennem neid moodustusi mul olnud.Kas raseerimisest võib selline asi tekkida? Pole kunagi sellist probleemi esinenud. Paneb päris muretsema mind selline asi. Arstile nii kiiresti pole võimalik aega saada. Lisasin ka pildi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Fotot vaadates on keeruline otsust teha, sest palpeerime moodustisi, lümfisõlmi, inspekteerime ja täpsustame anamneesi. Välistada tuleks genitaalherpese infektsioon.
Soovitan neid moodustisi mitte määrida ega peitsida, broneerida aeg naistearstile või suguhaiguste arstile-veneroloogile.
Kas olete HPV vaktsineeritud? Kui ei, siis tehke seda nii kiiresti, kui võimalik:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Kas EKVähi sõeluuring vanuses 30 on tehtud? Alati võite tulla kohe vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7