Analüüside vastused peale konisatsiooni 31.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mulle tehti emakakaela konisatsioon peale seda, kui muutused olid mõõdukad. Operatsioon läks väidetavalt hästi, ainult et menstruaaltsükkel oli korrast ära umbes 4 kuud. Olen vaktsineeritud 3 korda Gardasiliga tänaseks. Mul Oli hpv viirus 31. Peale konisatsiooni sain aru analüüside vastusest, et hpv on negatiivne. Lõpuks. Arst kirjutas, et analüüs on korras ja mul oli kergendus missugune, aga vaatasin digiloost paar nädalat hiljem, et arst on kirjutanud, et ei saanud võtta kanalist analüüsi, kuigi mulle ju kirjutas, et kõik korras ja pean aasta pärast alles uuesti minema kontrolli, aga googeldades seda sõna ektropioon, siis ikkagi on midagi korrast ära ju ja kui analüüsi võtta ei saanud, aga mulle öeldi, et korras on. Mulle ei öeldud, et analüüsi võtta ei saanud. See kommentaar tuli alles palju hiljem digiloosse, kuna sain vastused juba 10. maiks, aga 19. mai on arst alles sellise kommentaari pannud, et ei ole saanud analüüsi võtta.

Panen digiloo vastused siia.

Anamnees
21.04.2022 - soovib tulla HPV suhtes vaktsineerima 06.05.2022 - v.m. 25.04. voolus ii, peale vahekorda sageli tsüstiidi tunnet obj voolus vähene, valkjas portio suudmes väike ektroopion ülahuulel, suudme striktuur ja tavalise combibrushiga ei õnnestu anal võtta, võetud tsütol harjaga, kanalist materjali arvatavasti ei saa HPV NAT, PCR UH: em avfl ii endom ühtl 0,59cm portio 2,89cm, ov bil ii vaba ved ei ole, kusepõis ii kolposkoopia neg. III Gardasil 9 101302482508/3007701

Kas tegelikult ei ole mul korras see analüüs või ma saan kuidagi valesti aru sellest vastusest?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ma ei näe muretsemiseks mingit põhjust. Konisatsiooni järgselt on võetud emakakaelast tavapärase tsütoloogia harjaga HPV NAT test, mis on negatiivne. Väga positiivne on, et HPV vaktsiinid on tehtud, seega pole tulevikus võimalik kõrge riski HPV-ga enam uuesti nakatuda. Peale konisatsiooni võib tekkida emakakaela ektroopion, see võib tekkida operatsioonijärgses paranemisprotsessis ja on normaalne. Konisatsiooni järgselt tekib armkude emakakaelale ja seetõttu polnud võimalik analüüsi võttes kaelakanalisse siseneda. See aga ei muuda testi tulemuse adekvaatsust, sest emakakaelalt saab harjaga piisavalt uuringuks vajalikke rakke.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg