Beebipillide vahetus 30.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen varasemalt juba aasta kasutanud Leverette beebipille, kuid sooviksin nüüd vahetada. Sõbrannad on soovitanud Yasminelle ja Madeleine beebipille, kuid kas oskaksite soovitada, kummale üleminek võiks olla parem?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete seni võtnud kombineeritud pilli, milles on 30mcg östrogeeni. Sama doos on ka Madeleines, kuid gestageen on teistsugune. Yasminelles ja Madeleines on kasutatavad hormoonid ühesugused, kuid Yasminelles on östrogeeni 20mcg. Soovitan proovida üle minna Yasminellele. Kui pillide ajal ei teki pikemaid määrimisi ja enesetunne on hea, siis eelistatud on madalama hormoonisisaldusega pillid. Rasedusvastane toime on sama tõhus. Kui Yasminelle foonil tekivad määrimised, siis saate üle minna näiteks Madeleinele, mis kontrollib tsüklit paremini.