Proovi tulemused 19.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kas peaksin tundma muret oma proovi tulemuse pärast:
Tsütoloogiline materjal emakakaelast Krooniline aktiivne põletik
Tsütoloogiline materjal emakakaelast Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad (NILM)
Leukotsüüdid: ektotserviksis rohkelt põletikurakke Lameepiteelirakud: reaktiivsete muutustega lameepiteelirakke, metaplaasia, kohati mitteküps Silinderepiteelirakud: reaktiivsete muutustega Mikrofloora: pulkbakterid
Emakakael Krooniline aktiivne põletik
Emakakael Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad (NILM)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
PAP analüüs kirjeldab emakakaela rakke ja vastus NILM tähendab, et emakakaela rakkudes düsplastilisi e. vähieelseid muutusi ei ole. Reaktiivsed muutused ja metaplaasia tähendavad normaalseid muutusi emakakaelas. PAP analüüsis hinnatakse ka põletikurakkude hulka. Normist rohkem on leukotsüüte emakakaelas näiteks emakasisese spiraali korral ja kaebuste puudumisel mingit ravi pole vajalik teha. Ka võib põletikurakkude suurem arv olla seotud kandidoosi (tupeseene) või bakteriaalse vaginoosiga. Kas tuperavi on vajalik, otsustab Teie arst, hinnates lisaks analüüsile objektiivset leidu.