Ikka klamüüdiast 23.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul selline mure: 4 aastat tagasi ravisime koos partneriga klamüüdiat. Sellest ajast olen käinud väga palju arsti juures ja lasknud võtta endal ka klamüüdia proovi, kuid see on alati olnud negatiivne. Kas on võimalik, et kõik proovid 5 aasta jooksul olid valenegatiivsed? (proove kokku ca 5).

Umbes eelmise aasta detsembris avastasin, et voolust on kuidagi kummaliselt suurtes kogustes ja väljanägemine erinev tavapärasest. Käisin ühe eraarsti juures, kes mul ka klamüüdia proovi võttis (külvilt võetud proov, ootasin vastust 7 päeva). See oli negatiivne. Avastas ta aga põletiku, mille vastu ma ka ravi sain. Kuna aga vaegused ei kadunud, pöördusin oma günekoloogi poole. Tema võttis samuti klamüüdia proovi ja oh üllatust: positiivne....

Seejärel määras ta mulle nädalase antibiootikumi kuuri. Kordustest peale kuuri oli negatiivne. Siiani aga on säilinud see kummaline voolus.... ja see teeb mu murelikuks... mitu proovi ma peaksin andma, et lõpuks kindel oleks, et mul seda neetud haigust enam ei ole? Ja kas naistearst kirjutaks mulle (ka negatiivse proovi puhul, igaks juhuks) välja Vibramycin´i (olen kuulnud, et see pidada üks kõige efektiivseim klamüüdia ravim olema)?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !

Meditsiinis on kõik võimalik. Negatiivne analüüs "ei tähenda sageli" põletike mitteesinemist. Positiivne analüüs aga on 100% ravi määramise aluseks partneritele. Analüüside tulemused sõltuvad väga paljudest asjaoludest. Palun lugege sarnaseid küsimusi ja vastuseid samas portaalis dr. Airi Põderile.

Vibramycin on tõestatult toimiv ja praktiliselt kõrvaltoimeteta ravim. Olen korduvalt väitnud: "Naistearstide missiooniks on, et terve naine sünnitaks terve lapse". Seetõttu ravi ka põletike kahtluse korral sünnitamata naistele.

Naistearst Galina Litter,