Ühelt beebipillilt teisele üleminek 12.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Praegu võtan ravimit Sibilla Plus, kuid järgmine kuu alustan Zlynda võtmisega. Arst ütles mulle, et ülemineku ajal jätkan Zlynda võtmist täpselt nii nagu olen Sibillat võtnud. Kas sama kehtib ka siis, kui olen Sibilla toimeainet sisaldavate pillide võtmist alustanud kohe peale menstruatsiooni lõppu? Või kas peab Zlynda võtmisega ootama nii kaua kuni menstruatsiooni esimene päev on ja siis alustama?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te võtate Sibilla Plus 21 toimeainega tabletid ära ja edasi 7 toimeainevabad tabletid. Kokku 28 tabletti. Kohe järgmisest päevast alates peale viimast toimeainevaba tableti võtmist alustate Zlyndaga. Edasi võtate regulaarselt Zlyndat 24+4. Samuti kokku 28 tabletti. Mingeid pause ise pidama ei pea. Samuti ei arvesta veritsustega. Jätkub rasedusvastane toime.
Sisuliselt ei muutu teie jaoks võtmine ehk võtate regulaarselt iga päev 1 tableti.