Kas on tegemist tsüklihäirega? 10.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline mure, et tavapäraselt on tsükli pikkus 28 päeva. Viimane menstruatsioon algas 10 detsembril ja hetkel peaks siis olema tsükli pikkus juba 32 päeva. Täna hommikul tegin igaks juhuks rasedustesti, mis näitas negatiivset tulemust. Kuna planeerime last ja esimene Ivf eelmisel kuul ebaonnestus siis kas voib olla tegemist tsüklihäirega voi peaks kordama rasedustesti mõne päeva möödudes? Keha temperatuur on 37,4 ja emakakael siiski määrib, menstruatsiooni kui sellist ei ole veel alanud. Emakakael koniseeritud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, korrake test nädala pärast. Võimalik, et väga väikese raseduse korral see ei näita veel. DRKadastik