Menstruatsioon hilineb 14.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Menstruatsioon pidi algama hiljemalt reedel(11.03), viimased kuud on isegi hakanud paar päeva varem. Täna(14.03) pole siiani hakanud, pole isegi mingisugust tunnet, et hakkaks. Eelmine kuu oli tsükkel 25päeva, täna 32.päev. Tegin eile(13.03) ka rasedustesti(25 mIU/ml), mis oli negatiivne. Võtsin paar-kolm nädalat tagasi ärevushäirete pärast esimest korda Bromazepami 3mg. Võtsin neid 5päeva pool tabletti 3xpäevas ja siis 3päeva õhtuti 0,5 tabletti. Kas need tabletid võivad tekitada tsüklihäiret? Juhul kui nüüd ei hakkagi menstruatsioon, siis kas peaksin pöörduma arstile?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tsükli kõikumine nädala piires on normaalne. Tsükli intervallid 20-40 päeva piires on veel normaalne.
Oodake rahulikult veel 2 nädalat. Kui aprilli alguseks ei ole päevad alanud, siis on soovitav kontrolli pöörduda. Bromazepam otseselt tsüklihäireid ei tohiks põhjustada, kuid see on väga individuaalne. Stressi, suurema pinge, pikemalt kestnud psüühikahäirete korral võivad tsüklihäired esineda.