SOS pilli kõrvalmõju 19.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt selline mure, et olin 14. novembril oma paftneriga kaitsmata vahekorras, kuid sperma minusse ei jäänud, igaksjuhuks võtsin siiski SOS- pilli ja nüüd viis päeva hiljem märkasin hommikul määrimist ning päevalõpukd justkui esimesele päevale loomulikku veritsust. On see normaalne ning kui kaua kestab selline veritsus? On see justkui esilekutsetud menstruatsioon või kõigest paaripäevane?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 17-aastane

SOS antibeebipilides on nn löökannus hormoone ning reeglina põhjustavad nad määrimist, veritsust ja tekitavad menstruaaltsükli häire. Nüüd jääb üle ainult jälgida ja oodata uut normaalset menstruatsiooni, mis reeglina hilineb. Korrake rasedusteste kord nädalas kuni saabub nn normaalne menstruatsioon.
Soovitan pöörduda noorte kabinetti kontratseptsiooni alasele nõustamisele ja valida sobiv rasedusvastane meetod. Arukas oleks tarvitada kas antibeebipille, kleepida EVRA plaastreid võis sisestada NuvaRing vms.
Läbivaatus esmasel pöördumisel ei ole kohustuslik, kindlasti soovitav, aga saate selle kokku leppida.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7