krüoteraapia 29.05.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Kas krüoteraapiat tohib teha, kui on kahtlus et võin olla rase? mida peaksin üldse teadma perioodist pärast seda ravi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse ja rasedusanamneesi ning planeeritud krüoteraapia piirkonna.
Kas mõtlete emaka kaela krüoteraapiat või nahamoodustiste krüoteraapiat vm.?
Soovitused:
-täpsustage viimase menstruatsiooni 1. päev
-kui menstruatsioon hilineb, siis tehke hommikusest uriinist rasedustest, kuid kindlasti tuleb teha rasedustest 36. päeva hommikusest uriinist ning broneerida aeg naistearstile, rasedusteste tuleb korrata 1x nädalas, kui menstruatsioon ei ole tulnud
-hoiatage krüoteraapiat teostavat arsti, et kahtlustate rasedust
-kinnitatud raseduse puhul ei ole maniplatsioonid soovitavad, kui nad ei ole elulistel näidustustel või vältimatud
-kõik soovitused ja hooldusküsimused selgitab Teile protseduuri läbi viiv arst
G.Liter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt