Menstruatsiooni valu ja suur veritsus 15.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere ei
Mure on selline et olen 31 aastane ja peale 4 lapse sündi hakkasid menstruatsioonid väga valulikult ja väga rohke verega . Kuna laps rinda ei võta siis kadus ka piim ära ja peale sünnijärgset kontrolli algasid väga tugevate valudega ja väga vererohked päevad. Kontrollis käies öeldi et kõik on korras vaadati ultraheliga . Nüüdseks on 2 korda päevad olnud ja ikka on sama väga valulikud ja väga vererohked . Pean vähemalt iga 2 tunnitagant sidet vahetama ja pean võtma ka valuvaigistit et kannataks kuidagi olla .
Menstruatsiooni tsükel kestab 6-7päeva enamasti on 28 päeva vahet . Muidu mul alati ebaregulaarne olnud ja kestnud 5 päeva .Kas ma peaks käima sellega erakorraliselt naistearsti juures või tava aja panema .
Ja millest see olla võib . Ja mida ma peaks jälgima ja tarbima et enda enesetunnet parandada .
Tänades

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Valulikel ja vererohketel menstruatsioonidel on erinevad põhjused. Tsükkel ja menstruatsiooni iseloom võib ajas, eriti seoses raseduste-sünnitustega muutuda. Kui teil kohe uuesti raseduse plaani ei ole, siis on soovitav kasutama hakata rasedusvastaseid pille, mis oluliselt aitavad kergendada menstruatsioone nii valude kui vererohkuse suhtes. Võib paigaldada hormoonspiraali Mirena, mis aitab väga suurel määral vähendada verehulka menstruatsiooni ajal. Valude suhtes on Mirena toime individuaalne. Ma soovitaksin pöörduda naistearsti vastuvõtule ja selles osas konsulteerida, mis oleks teile konkreetselt parim variant.