Palun abi PAP testi tõlgendamisel 25.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hiljuti olen teinud PAP testi, mille tulemused on järgmised:

Leiu kirjeldus:
Näärmeepiteelirakud: üksikud vakuolidega;
Lameepiteelirakud: reaktiivsete muutustega, ektotserviksis mõõdukalt põletikurakke;
Neutrofiilid: 2x
Mikrofloora: kepid

Palun abi tulemuste tõlgendamisega.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Tundub, et kirjeldus on poolik.
EKVähi/emakakaela vähi/ analüüsides peab olema vastus, n NILM, siis on korras.
Siin võib olla tegemist emaka kaela punetusega? ektoopiaga ja lisanduva põletikuga, selleks peaks nägema kliinilist pilti. Igal juhul muretsemiseks põhjust ei ole. Vajadusel lisauuringud ja ravi.

Esimene asi oleks end vaktsineerida HPV kõrgete riskide viiruste vastu, mis põhjustavad emaka kaela vähki:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Emakakaela vähi sõeluuringud Eestis on 30-65:
https://www.haigekassa.ee/soeluuring
Sõeluuringus osalemine aitab võimalikud rakumuutused ja vähieelsed seisundid avastada varakult, mil need on ravitavad. Emakakaelavähi peamiseks tekitajaks on inimese papilloomiviiruse (HPV – Human Papilloma Virus) mõningad kõrge riskiga viirusetüved, mis levivad peamiselt sugulisel teel. Nakkusallikaks on papilloomiviirusega nakatunud teine inimene. Papilloomiviirusega nakatudes võivad rakkudes pikema aja jooksul tekkida muutused, millest võivad edasi areneda vähieelsed seisundid ning emakakaelavähk.

Kui soovite kaugnõustamist, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja tasuge 17€ minu asutuse kontole.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7