Pap test ja (peetunud) rasedus 03.07.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sain kätte PAP testi tulemuse, mille tõlgendamisel palun abi:

Näärmeepiteelirakud: reaktiivsete muutustega, endotserviksis rohkelt põletikurakke; Lameepiteelirakud: reaktiivsete muutustega, ektotserviksis rohkelt põletikurakke; Neutrofiilid: 3x Erütrotsüüdid: 2x Mikrofloora: kepid

Sellele eelnevalt tegin PAP testi 2019 jaanuaris, kõik oli korras. Nüüd siis selline tulemus. Enda arst on veel üsna pikalt puhkusel ja kahjuks ei saa veel pöörduda. Test tehti, kuna tegin positiivse rasedustesti ja pöördusin arsti poole.
Hcg kinnitas rasedust, kuigi arvestuslike nädalate kohta oli see ehk liiga madal ja normipärase tõusuta (Viimase menstruatsiooni päev 06.05.2020 ning 26.06.2020 Hcg 5794 ja 29.06.2020 Hcg 9067)

Mõni päev pärast esmast arsti visiiti pöördusin kerge määrmise tõttu valvegünekoliigi poole. Seal tehti esimene ultraheli. Ka siin ei öeldud midagi head- näha on vaid lootemuna ja see on liiga väike. Väljavõte digiloost on järgmine:
Emakas anteversio, emakas kahesarveline. Ühes sarvelis on deformeeritud lootemuna 9x6mm, embriooni ei vis.Müomeetrium homoheense str-ga, ovaariumid tavalise str-ga. Kokkuvõte: Kontrollida HCG, UHU 10-14 p peale.

Olen käinud regulaarselt günekoloogi juures kontrollis. Siiani pole mul olnud suuremaid probleeme. Tegemist on esimese rasestumisega. (Aborte pole samuti olnud). Ning hetkel on minu jaoks selline keeruline olukord. Praegu ootan, kuna saan arstiga kontakteeruda, kuid ehk saate aidata ning anda endapoolsed kommentaarid?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

PAP testis peab olema NILM ehk on norm rakud,, arvan et see jäi teil välja. Kõik muu nagu reaktiivsete muutustega rakud näitavad et võib olla väike põletik emakakaelas, või muutused on lihtsalt seotud rasedudusega .Analüüsi peaks kordama ja lisaks võtma klamüüdiale analüüsi ka . Kui see korras, siis ei pea muretsema, kui teil NILM, siis onkoloogilises mõttes on korras, lihtsalt see analüüs näitab põletikku kui see on.Uut HCG väärtust ei tea
, ei oska raseduse kohta midagi öelda.

DrKadastik