Pillide mõju vahekorra ajal 04.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline asi, et olen tarvitanud Lyndinette pille umbes neli aastat. Kuid nüüd on hakanud rinda tekkima tsüstid /sõlmekesed. Vahel on rind ka valus ja kuumab, käisin ka üks kord hiljuti günekoloogi juures kontrollis. Avastas, et üks on juurde tekkinud. Otsustasin, et enam ei tarvita pille. Kas see on õige otsus ja kui kaua on pillide mõju veel vahekorras olles, kui enam neid ei tarvita?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Tehke otsus, kas soovite rasestuda või soovite rasedusest hoiduda? Kui soovite hoiduda, siis tuleb hoiduda kaasaegsete ja kindlate meetoditega, sest olete noor ja viljakas. Halvim, mis teiega saab juhtuda, on soovimatu raseduse katkestamine ehk abort. See meetod ei kuulu arenenud riikide ja haritud inimeste rasedusest hoidumise meetodite hulka.
Kui kardate östrogeene, siis nüüd on ka Eestis saadaval uus, ilma östrogeenita, ühefaasiline vähemate vastunäidustustega antibeebipill Zlynda. Kindlasti proovige, algul võib esineda veritsus, mis möödub.
Kui lõpetada antibeebipillid, siis kindel rasedusvastane kaitse on see, mis ette nähtud, reeglina 7 päeva, mõnedel 4 päeva.
Pöörduge noorte nõustamise keskusesse kaasaegse kontratseptsiooni nõustamiseks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7