Tupe valulikus 21.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas desirett minipillidest (hakkasin neid võtma 3 kuud tagasi) võib muutuda tupe valulikumaks ja tundlikumaks (valu ainult vahekorra ajal)? Mis selle vastu võiks aidata? Erinevad poe libestid ei aita.
Peale sünnitust on möödas 6 kuud. Sünnitus oli episiotoomiaga. Olin naistearsti visiidil, uh’s mingeid muutusi ei ole, kõik ilus ja korras. Arst analüüse ei võtnud. Sel ajal kui minipille ei võtnud (teine kuni kolmas kuu) peale sünnitust siis vahekorra ajal nii valus ei olnud. Või see on imetamisega seotud?
Tänan.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Imetamise ajal esineb tupekuivust ja tupe limaskest on tundlikum, seetõttu on sellel perioodil rohkem probleeme ebamugavustunde või valuga vahekorra ajal. Ka pillide kasutamine soodustab selliste kaebuste tekkimist. Tavaliselt kaovad sellised mured peale imetamise lõpetamist. Antud juhul soovitan kasutada niisutavaid tupekuule: "Feminella" või "Flugenil hydro" ( 10-päevane ravi) ning vahekorra ajal libestit.