micro30 12.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 3,5 kuuse beebi ema.Toidan last vaid rinnaga. Menstruatsioonid alanud ei ole. Olen kasutanud peaaegu 2 kuud micro30 tablette. Üle nädala esineb määrimist-üks nädal korras ja järgmisel tuleb pruunikat vähest voolust, siis jälle korras jne. Miks see nii on? Kas tablette tohib ikka edasi võtta ja kas nad säilitavad sellises olukorras ka oma toime? Kui efektiivsed need tabletid on kui varsti hakkab beebi ka lisatoitu saama ja seega jääb rinnaga toitmise kordi vähemaks?
Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Micro-30 on mõeldud soovimatust rasedusest hoidumiseks rinnaga toitmise ajal. Neid tablette tuleb tarvitada pidevalt ilma vaheaegadeta.
2. Kuna tabletid sisaldavad vaid 1 hormooni, on tsükli kontroll madalam ja võib esineda vaheveritsusi.
3. Hetkel võite valida emakasisese spiraali, kui puuduvad arstlikud vastunäidustused.
4. Kui lõpetate rinnaga toitmise võite valida kahe- või kolmefaasilised tabletid koos naistearstiga lähtuvalt Teie fenotüübist.