Rasestumisvastased vahendid rinnaga toitmise ajal 14.01.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Millised rasestumisvastased vahendid sobiksid (vähem kõrvaltoimeid) rinnaga toitmise perioodil, kui vanust on üle 40 ja laps 3-kuune? Ei suitseta. Emakas on müoomisõlmed.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rinnaga toitmise ajal on rasestumisvastaste vahendite valik väiksem, sest ükski kombineeritud hormonaalne vahend ( mis sisaldab nii östrogeeni kui gestageeni) sellel perioodil ei sobi. Seega ei tohi imetamise ajal kasutada pille, tuperõngast ja plaastreid.
Imetamise ajal võib kasutada minipille ja sobivad nii hormonaalne- kui ka vaskspiraal, samuti implantaat. Teile soovitan kindlasti valida hormoonspiraali. Tegemist on väga mugava ja efektiivse rasestumisvastase vahendiga, mis paigaldatakse emakasse 5 aastaks. Kuna Teil on diagnoositud müoom, siis on hormoonspiraal parim võimalikest vahenditest, sest see kaitseb tulevikus müoomide poolt põhjustatud vererohkete menstruatsioonide eest. Hormoospiraali võib paigaldada juba 2 kuud peale sünnitust.