Tugevad valud alakôhus 24.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minul selline mure. Eile pàeval hakkasid mul tugevadvalud alakôhus (munasarjad). Mul ka varem seal krampe olnud, aga mitte nii tugevalt ja need on tavaliselt olnud hetkelised, môned sekundid. Võtsin nospad ja see làks üle ja algas uuesti tàna hommikul. Vagiina on seest turses ja valus on seksida. Kuna mul alati nõrk kõht olnud siis kohe kui mu jalad külma saavad on metsik valgevoolus ja valud kõhus. Plus ka alaselha valu, mis algas eile. Kas oskate aidata mis ma peaks tegema peale
selle, et naistearstile minna.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Valudel võivad olla erinevad põhjused. Esmane on siiski günekoloogi kontroll, et välistada põletik, munasarjades tsüstide olemasolu. Probiootikume võite võtta suu kaudu ja kasutada tupekaudseid probiootikumidega küünlaid, et tasakaalustada mikrofloorat, kui esineb rohkenenud voolust. Valude korral valuvaigistid ja No-spa. Kui valud on väga tugevad, siis on soovitav pöörduda EMO-sse.
Kui valud on seotud ovulatsiooni või menstruatsiooni algusega ja teil lähiajal raseduse plaani ei ole, siis on soovitav kasutada rasedusvastaseid tablette või plaastreid.