Menstruatsioon väga korrapäratu 15.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, viimase mõne nädala jooksul on mu menstruatsioonitsükkel väga ebaregulaarseks muutunud. Esimesena märkasin muutust, kui päevade vahe oli järsku kõigest u 20 päeva, järgmised kestsid umbes 5-6 päeva nagu tavaliselt, kuid hakkasid 2 nädalat hiljem uuesti ja veidi oli vahepeal ka veritsust. Veri on olnud ka väga tume. Võtan pille (daylette), paaril korral olen unustanud ühe õhtu võtta kuid midagi pole juhtunud. Täpselt peale seda kui unustasin viimane kord kogemata ühe võtta, muutus tsükkel väga ebaregulaarseks.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pillide foonil veritsus ei ole ohtlik ja on kõige sagedamini seotud tableti valesti võtmisega. Samuti võib pillide foonil oksendamine, kõhulahtisus, teiste ravimite kasutamine vähendada pilide toimet ja soodustada vaheveritsusi. See ei ole tsüklihäire.
Jätkake regulaarselt skeemi järgi pillide võtmist ja püüdke väga täpselt skeemist kinni pidada ning mitte pille unustada. Kui teil kuu jooksul veritsused ei lõppe, siis on soovitav pille vahetada