Visannette 01.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin juunikuus laproskoopial, kus eemaldati endometrioosi koldeid. Sain arstilt retsepti, et kasutada Visannettet järelraviks 4 kuud. Kuna on soov saada ka emaks, siis soovitas arst kohe peale tabletikuuri läbimist proovida last saada. Nüüd ongi 2 nädalat tabletivabalt oldud ning enesetunne on imelik - kaks korda päevas iiveldushood ning valud alakõhus. Kas tegemist on hormoonide taastumisega või olen lapseootel? Kas peaksin minema günekoloogi juurde kontrolli, et välistada emakavälist rasedust?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Enesetunde muutus võib olla seotud taastuva tsükliga või ka rasedusega. Saate teha vereanalüsi HCG suhtes. Kui see on negatiivne, siis ei ole tegemist rasedusega ja enesetunne on seotud munasarjade aktiviseerumisega peale Visannette lõpetamist. Kui HCG väärtus on tõusnud, siis on soovitav aeg registreerida günekoloogi vastuvõtule.