Hormoon ravimid 28.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline küsimus,et kasutan hormoon tablette iga päevaselt,kuna olid suured valud varasemalt.Nüüd on alanud määramised,kas see normaalne?
Ettetänades,

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Hormoontablette on ju erinevaid, jääb ebaselgeks milliseid te võtate. Kui teil Visannette, siis mensest ei peaks olema, aga võivad läbimurde veritsused ikka olla, mis on mööduv. Kui võtate rasestumisvastaseid pille pideva skeemina, siis veritsust ei peaks olema. Kui võtate minipille, mis on rasestumisvastased, neid kasutataks ka ravina, siis nendega võivad olla ka aegajalt veritsused. DRKadastik