Pap Proov 01.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Käisin Pap proovi tegemas ja vastus oli selline:

Vedelikupõhise tsütoloogia preparaat. Kokobatsillaarne mikrofloora. Clue rakud. Lameepiteeli vahe- ja pindmise kihi rakud. Parakeratootilised lameepiteeli rakud.Üksikud atüüpilised lameepiteeli rakud. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Silinderepiteeli rakud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Alates 1.1.2021 on ka Eestis kasutusel HPV põhised uuringud: HPV/NAT sõeluuringuteks, mis algavad 30-aastaselt ja LBC vedelikupõhine tsütoloogia.
Kindlasti ei ole teil täna emaka kaela vähki. Küll aga on kahtlus erinevatele põletikele ja BV bakteriaalsele vaginoosile. Sageli tekivad sellised muutused neil, kellel on emaka kaelal limaskesta marrastus ja neil, kel on spiraalid, mille niidid võivad tekitada voolust, vooluse muutust jms.
Soovitused; tuleb ravida BV bakteriaalset vaginoosi /Clue rakud/ jm ning vaktsineerida end HPV vastu, emaka kaela vähki põhjustavate tüüpide vastu:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Olge mureta, HPV vaktsineerige ja ravige tupe probleemid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7