Peale vaskspiraali eemaldamist 31.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lasin eemaldada 15.09 vaskspiraali, plaaniga uuesti lapseootele jääda. Ovulatsioon oli 14.09, vahekorras olen regulaarselt. Päevad pidid algama 26.10, tänaseks 36. Tsükli päev ja päevad pole ikka alanud. Olen teinud 6 rasedustesti erineval päeval ja ajal, kõik on negatiivsed. Rase ma ilmselt pole. Tavaliselt on tsükkel ikka regulaarne. Kas tsüklihäire võib põhjustada ka vaskspiraali eemaldamine? See on mul kolmas vaskspiraal ja siiani pole sellist olukorda olnud. Millal oleks mõistlik aeg arsti juurde kontrolli minna?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Spiraali eemaldamine tsüklihäiret ei põhjusta tavaliselt. Kui teil menstruatsioon ei ole alanud järgmise 2 nädala jooksul on soovitav minna kontrolli. Kui päevad algavad, siis jälgige edasist tsüklit. Kui tsüklihäired korduvad, ehk tsükkel on üle 40 päeva pikk, on soovitav minna kontrolli.