Palun seletada lahti PAP testi tulemused. 01.10.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere palun seletada lahti mulle PAP testi tulemused,kas leitud on vähi rakke?
Veel see kuu palus arst minna kolposkoopiasse.

Põletikurakud: ektotserviksis vähe põletikurakke Lameepiteelirakud: reaktiivsete muutustega lameepiteelirakke, düsplastilised lameepiteelirakud Silinderepiteelirakud: reaktiivsete muutustega Mikrofloora: segamikrofloora.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, vàhirakud need ei ole. Váhesed muutunud rakud, mis vôib olla tingitud kas emakakaela, tupe pöletikust,/mikrofloora muutusest, menstruaaltsûkli perioodist jne. Kolposkoopia tâpsustab seda. Muretsemiseks pole pôhjust. Dr Kadastik