PAP-testi tulemused 22.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Sain sellise vastuse ipatsiendi lehelt, aga aeg ämmaemandaga on alles järgmisel nädalal. Mida see täpsemalt tähendab? Ja kas saaksin juba praegu midagi selleks teha?:

Teostatud teenused:
66807 - Papanicolaou meetodil tehtud ja skriinija poolt hinnatud
günekotsütoloogiline uuring
Artikkel: 66807 Papanicolaou meetodil tehtud ja skriinija poolt hinnatud
günekotsütoloogiline uuring
NCSP:
Uuritud materjal: 18-G-00734-1 Tsütoloogiline materjal emakakaelast
Fiksatsioon: Alkohol
Adekvaatsus: Adekvaatne
Leiu kirjeldus:
Põletikurakud: Ektotserviksis rohkelt põletikurakke
Lameepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega lameepiteelirakke
Silinderepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega silinderepiteelirakke
Mikrofloora: "Clue" rakud, Segamikrofloora, Seened
Diagnoos:
Intraepiteliaalne lesioon või pahaloomulised muutused puuduvad (NILM) - 373887005

Tänud

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Vastuses pahaloomulisi muutusi pole. Kuna see analüüs on tundlik. siis selles võib leida seeneniite, mis ka äramärgitakse.. Normaalses naisetupe mikroflooras võib leiduda seeneniite ja kuiteil kaebusi pole , siis see on normaale leid. Clue rakud viitavad vähesele tupe mikrofloora muutusele, selle täpsustamiseks tehakse muud tupeanalüüsid. Mikrofloora võib muutuda väga paljudel põhjustel, ka suitsetamine on üks põhjus, pidev hügieenisidemete kandmine jne.Kui teil kaebusi pole rohkeneud tupevooluse osas, ebameeldiva lõhna ja kipituse osas, siis midagi tõsist pole. Siiski soovitan ühte tupekuuri käsimüügi letist(tupe mikrofloorat parandavat preparaati. 3-.6päeva. DRKadastik