Gepretix 200mg 01.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna enda arst hetkel puhkab, küsiksin teie käest.
Arst kirjutas välja gepretix 200mg ravimi, mida võttan 16-25 tsükkli päevadel. Praeguseks kaks tsükklit võtnud, esimene tsükkel oli 35 päeva. Teine tsükkel aga 23, mis veidi õra hirmutas ja sellega seoses tekkis küsimus, et kas peaksin siiski võtma rohtu uuesti 16ndal päeval, kuigi kahe rohu kuuri vahele jääb ca 2 nädalat?
Lisaks tekkis ka küsimus, et kas see ravim soodustab kuidagi ka ovulatsiooni toimumist?

Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Gepretix 200mg kasutatakse ebakorrapäraste menstruatsioonide raviks,mille põhjuseks on ovulatsioonihäired. Otseselt see ravim ovulatsiooni esile ei kutsu,aga parandab menstruatsioonitsükli II faasi.. Võtke seda ravimit alates m.tsükli 16-25 päevani koos söögiga soovitavalt enne magamaminekut.
Edu soovides,Maie Väli