Valu paremas munasarjas. 31.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21.aastane, tarvitan Lyndinette pille juba pikemat aega.
Hiljuti on hakanud valu olema paremas munasarjas ning olen täheldanud, et ka wc-s pissile käin palju tihedamini.
Ise ei oska probleemi millegiga seostada ka.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui olete pille skeemi järgi korralikult võtnud, ei ole unustanud ja menstruatsioonid on regulaarsed, siis ei tohiks munasarjadega midagi ohtlikku olla, sest pillid kaitsevad teatud määral munasarjadesse tekkivate tsüstide ehk vedelikukogumike eest. Kui urineerimine on sagedasem, alakõhus on pakitsuse-valutunnet, urineerimine valulik, siis võib pigem tegemist olla põieprobleemidega. Saate perearsti poolt kontrollida põiepõletiku suhtes-uriini analüüs, vajadusel uriini mikrobioloogiline külv. Soovitav on kontrollida põletike suhtes ja teha ultraheli uuring ka günekoloogi poolt.