Rinnanibu nahk 12.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen täheldanud viimasel ajal, et parem rinnanibu nahk tõmbub tagasi ajades ennast ühelt poolt nagu pommi ja teiselt poolt mitte aga samas tõmbub tagasi normaalselt lõpuks. Kestnud ca kuu aega. Arst vaatas ja katsus, ei leidnud muud, kui väikse lümfi kaenla alt aga ütles, et hullu ei ole. Aga saatis igaks juhuks ka uh, kuna olen hädas ka ärevushäiretega täpsemalt terviseärevus ja kõik muutused on minu jaoks õudsad kehaga. Samas teeb ka vahel vasak rind sama asja. Mainin ka , et parem rind on selline, mis on mehel nö lemmik olnud ja vahel ikka väga valusalt seda vaakumi tõmmanud. Rinnahoidjaid kannan, mis on polstriga ja öösel samuti. Kas võib olla , et see polster surub ta kuidagi sinna valesti või milles asi võiks olla?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Probleemi põhjuseks on rinna mehhaaniline ärritus. Vältige praegu igasugust rinna puudutust ja ärritust. Jääb arusaamatuks, miks kannate rinnahoidjat öösiti. Tuleb valida rinnahoidja, mis ei pitsita ja mis on pehmest materjalist ning ööseks rinnahoidja ära võtta.