rinnanibu 06.06.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Olen 58 aastane. Käisin aasta tagasi mammogrammi tegemas, kõik oli korras. Juba siis märkasin ja rääkisin ka arstile, et vasak rinnanibu on pisut sisse tõmbunud. Nüüd pole enam pisut, vaid täiesti. Muidu on mul nibud alati kikkis olnud, isegi piinlikult kikkis läbi pluusi. Nädal tagasi käisin oma günekoloogi juures. Tema vaatas ja katsus rindu ja ei leidnud midagi, mis viitaks vähile. Ometi loen, et üks vähi sümptomitest on rinnanibu sissetõmme. Teadmiseks veel, et elan suht aktiivset seksuaalelu.

Küsimused:
Kas rinnanibu sissetõmme on kindel viide vähile (tulevasele) või on selleks ka muid põhjusi, eriti arvestades mu vanust ?
Kuidas peaksin oma rinda edaspidi jälgima, mida tähele panema, et halvimat ennetada?
Kas rinna masserrimine mõjub antud olukorras ( ja vanuses) hästi või halvasti ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Normleiu puhul tehakse profülaktilisi mammogramme (tasuta) iga 2 aasta järel.

Vastused:
1.Rinnanibu sissetõmme on üks kümnetest vähile viitada võivast sümptomist
Sümptomeid on väga palju. Võiksite leida dr.Riina Kütneri andmed, kus tema vastab. Ta on suurte kogemustega tunnustatud rinnavähi arst-onkoloog.
Väga ohtlik on verine eritis rinnanibust.
2. Te peaksite oma piimanäärmeid kontrollima 1x 3 kuu jooksul.
3. Rind on hormonaalselt mõjutatav ning rinnakoe masseerimine ja traumeerimine ei tule kasuks.

Kui süda väga valutab, võite alati ise oma raha eest pöörduda OÜ Mammograaf rinnakliinikusse, neil on ka kodulehekülg olemas.
G.Litter
www.naistearst.ee